TRASA MASTERS

 • Dystans – około 200 km
 • Dyscypliny
  • MTB
  • Treking
  • BnO
  • Kajaki
  • Rolki
  • Zadania specjalne
 • Start w zespołach 4 lub 2-osobowych
  (w zespołach 4-os. obowiązkowo osoby różnej płci)

 

Wymagająca trasa dla odważnych. Dystans do przebycia pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach, wymagające zadania specjalne i masa punktów kontrolnych do odnalezienia. Trasa przeznaczona dla osób posiadających już pewne doświadczenie w AR lub imprezach ultra-wytrzymałościowych.

Schemat trasy

Navigatoria Adventure Race - trasa MASTERS - zadanie specialne
Navigatoria Adventure Race - trasa MASTERS - etap kajakowy
Navigatoria Adventure Race - trasa MASTERS - etap rowerowy

OPIS ETAPÓW I STREF ZMIAN

Etap 1 – MTB 1 (14 km)
Etap pokonywany na rowerach, prosty nawigacyjnie, częściowo w terenie miejskim częściowo po lesie.

Strefa Zmian A
Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, otrzymują mapy i karty potrzebne do pokonania etapu 2. Strefa niezadaszona. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować, ani nic po sobie zostawić. Na czas pokonywania etapu RJnO można zostawić zbędny balast. Po etapie RjnO zawodnicy zostawiają karty startowe z etapu i kontynuują rajd.

Etap 2 – RJnO (9,5 km)
Rowerowa Jazda na Orientację. Wymagający nawigacyjnie etap w pagórkowatym terenie leśnym. Punkty nie zawsze dostępne z siodła.

Etap 3 – MTB 2 (4 km)
Prosty przejazd przez teren leśny.

Strefa Zmian B
Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, które zostawiają pod opieką organizatorów. Następnie rozpoczynają etap kajakowy. Strefa zlokalizowana na brzegu jeziora. Brak zadaszenia. Do tej strefy zawodnicy nie mogą wcześniej nic zdeponować.  Cały pozostawiony tutaj sprzęt, razem z rowerami zostanie przewieziony do SZ C.

Etap 4 – Kajak (21,5 km)
Pierwszy odcinek etapu pokonywany po jeziorze z jednym PK do zdobycia. Następnie spływ spokojną i łatwą rzeką, po drodze linowe zadanie specjalne. Ostatni fragment etapu przebiega brzegiem morza (5 km). Przy dużej fali, zalecane ciągnięcie kajaka na płytkiej wodzie. Na etapie obowiązkowe oświetlenie na każdego zawodnika! Kapoki i wiosła zapewnione.

Strefa Zmian C
Strefa zlokalizowana przy plaży. Zespoły odstawiają kajaki na wyznaczone miejsce i rozpoczynają kolejny etap MTB. Do tej Strefy zawodnicy mogą wcześniej zdeponować swój sprzęt (torby/plecaki/skrzynie max. 2 x 50 l / zespół).

Etap 5 – MTB 3 (8,5 km)
Prosty przejazd przez teren pasa nadmorskiego, lasu i miasta.

Strefa Zmian D
Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, otrzymują mapy potrzebne do pokonania etapu 6. Strefa niezadaszona. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować ani nic po sobie zostawić. Na czas pokonywania etapu BnO można zostawić zbędny balast. Po etapie 6 kontynuacja rajdu na rowerach – etap 7.

Etap 6 – BnO 1 (5,5 km)
Bieg na Orientację. Wymagający nawigacyjnie etap w większości w terenie leśnym. Na czas pokonywania etapu zawodnicy zostawiają rowery pod opieką organizatorów.

Etap 7 – MTB 4 (23,5 km)
Etap rowerowy przebiegający częściowo przez tereny leśne i miejskie, sporo asfaltu. Umiarkowanie wymagający nawigacyjnie.

Strefa Zmian E
Strefa zlokalizowana na terenie nieużywanego lotniska. Zawodnicy zostawiają tutaj rowery i wyruszają na etap rolko-treku. Następnie wykonują tutaj zadanie specjalne (strzeleckie) + ewentualne karne rundy rolkowe (1 km). Więcej informacji na odprawie technicznej. Po wykonaniu ZS zawodnicy wyruszają na etap trekingowy i ponownie wracają do tej strefy. Do tej strefy zawodnicy mogą wcześniej zdeponować swój sprzęt (torby/plecaki/skrzynie max. 2 x 50 l / zespół) + rolki. W strefie organizator zapewni wodę, owoce i ciastka.

Etap 8 – Rolko-Trek (18 km)
Etap pokonywany na rolkach lub z rolkami pod pachą, w zależności od strategii zespołu. Jakość asfaltu zróżnicowana – od bardzo słabej po dobrą. Łatwy nawigacyjnie.

Etap 9 – Treking (29,5 km)
Etap pokonywany pieszo w większości w terenie leśnym. Umiarkowanie trudny nawigacyjnie.

Etap 10 – MTB 5 (36,5 km)
W większości przebiegający przez tereny leśne, z możliwością dłuższych wariantów asfaltowych. Umiarkowanie wymagający nawigacyjnie.

Strefa Zmian F
Strefa zlokalizowana w lesie, nie zadaszona. Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, otrzymują mapy potrzebne do pokonania Etapu 11. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować ani nic po sobie zostawić. Na czas pokonywania etapu BnO można zostawić zbędny balast.

Etap 11 – BnO 2 (8 km)
Bieg na Orientację. Wymagający nawigacyjnie etap w terenie leśnym.

Etap 12 – MTB 6 (16,5 km)
Etap rowerowy przebiegający częściowo przez tereny leśne i miejski. Umiarkowanie wymagający nawigacyjnie.

Limit czasu: 30h

Rajd wspierają