TRASA SPEED

 • Dystans – około 80 km
 • Dyscypliny
  • MTB
  • Treking
  • BnO
  • Kajaki
  • Zadania specjalne
 • Start w zespołach 2-osobowych

Przeznaczona dla osób, które chcą poznać, na czym polegają Rajdy Przygodowe (a także zawodników, którzy mają ochotę na szybki wyścig). Dystans sprawia, że jest ona stworzona dla szerszego grona – zachęcamy nawet osoby, które nigdy nie startowały w zawodach o takiej formule. Prawdziwy Adventure Race w małej, ale skoncentrowanej dawce!

Schemat trasy

Rysunek poniżej przedstawia parametry trasy NAR 2018 – na każdej edycji schematy tras różnią się.
Navigatoria Adventure Race - trasa SPEED - etap kajakowy
Navigatoria Adventure Race - trasa SPEED - zadanie specjalne - wspinaczka
Navigatoria Adventure Race - trasa SPEED - etap MTB

OPIS ETAPÓW I STREF ZMIAN

Prolog (6 km)
Wspólny przejazd na rowerach z bazy do Osia. Następnie krótkie „AnO” po mieście pokonywane pieszo, przy pomocy kombinowanych map.

*AnO – Alternatywa na Orientację 😉

Etap 1 – MTB 1 (22 km)
Etap pokonywany na rowerach, prosty nawigacyjnie, częściowo w terenie miejskim, ale w przeważającej części po lesie. Głównie drogi asfaltowe.

Strefa Zmian A
Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, otrzymują mapy i karty potrzebne do pokonania etapu 2. Strefa niezadaszona. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować, ani nic po sobie zostawić. Na czas pokonywania etapu BnO można zostawić zbędny balast. Po etapie BnO zawodnicy zostawiają karty startowe z etapu i kontynuują rajd na rowerach.

Etap 2 – BnO (7 km)
Bieg na Orientację. Wymagający nawigacyjnie etap głównie w dobrze przebieżnym terenie leśnym, sporo terenu podmokłego. Mapa do BnO 1:10 000 dla każdego zawodnika. Etap zawodnicy kończa w SZ A i kontynuują rajd na rowerach.

Etap 3 – MTB 2 (13 km)
Etap pokonywany na rowerach, prosty nawigacyjnie, częściowo w terenie miejskim,  częściowo po lesie. Głównie drogi asfaltowe.

Strefa Zmian B
Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, które wraz z pozostałym zbędnym sprzętem zostaną przewiezione do bazy. Następnie rozpoczynają etap pieszy. Brak zadaszenia.  Do tej strefy zawodnicy mogą wcześniej zdeponować swój sprzęt (torby/plecaki/skrzynie max. 2 x 30 l / zespół).

Etap 4 – Treking (15 km)
Etap pokonywany pieszo. Nawigacyjnie umiarkowanie wymagający. Niemal w całości przez tereny leśne.

Strefa Zmian C
Strefa zlokalizowana przy brzegu rzeki. Do tej strefy zawodnicy mogą wcześniej zdeponować swój sprzęt (torby/plecaki/skrzynie max. 2 x 50 l / zespół) + ew. własne wiosła. W strefie na zawodników czekać będą kajaki z wiosłami i kapokami. Zbędny sprzęt zostanie zwieziony do bazy.

Etap 5 – Kajak (13 km)
Pierwszy odcinek etapu pokonywany po rzece drugi po jeziorze z PK do których będzie trzeba wyjść z kajaka. Na etapie obowiązkowe oświetlenie każdego zawodnika i kask! Kapoki i wiosła zapewnione. W czasie etapu zawodnicy będą mieli do wykonania zadanie specjalne, linowe.

Limit czasu: 14h

Rajd wspierają