TRASA SPEED

 • Dystans – około 80 km
 • Dyscypliny
  • MTB
  • Treking
  • BnO
  • Kajaki
  • Zadania specjalne
 • Start w zespołach 2-osobowych

Przeznaczona dla osób, które chcą poznać, na czym polegają Rajdy Przygodowe (a także zawodników, którzy mają ochotę na szybki wyścig). Dystans sprawia, że jest ona stworzona dla szerszego grona – zachęcamy nawet osoby, które nigdy nie startowały w zawodach o takiej formule. Prawdziwy Adventure Race w małej, ale skoncentrowanej dawce!

Schemat trasy

Navigatoria Adventure Race - trasa SPEED - etap kajakowy
Navigatoria Adventure Race - trasa SPEED - zadanie specjalne - wspinaczka
Navigatoria Adventure Race - trasa SPEED - etap MTB

OPIS ETAPÓW I STREF ZMIAN

Etap 1 – MTB 1 (14 km)
Etap pokonywany na rowerach, prosty nawigacyjnie, częściowo w terenie miejskim częściowo po lesie.

Strefa Zmian A
Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, otrzymują mapy i karty potrzebne do pokonania etapu 2. Strefa niezadaszona. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować, ani nic po sobie zostawić. Na czas pokonywania etapu RJnO można zostawić zbędny balast. Po etapie RjnO zawodnicy zostawiają karty startowe z etapu i kontynuują rajd.

Etap 2 – RJnO (9,5 km)
Rowerowa Jazda na Orientację. Wymagający nawigacyjnie etap w pagórkowatym terenie leśnym. Punkty nie zawsze dostępne z siodła.

Etap 3 – MTB 2 (4 km)
Prosty przejazd przez teren leśny.

Strefa Zmian B
Zawodnicy przyjeżdżają do tej strefy na rowerach, które zostawiają pod opieką organizatorów. Następnie rozpoczynają etap kajakowy. Strefa zlokalizowana na brzegu jeziora. Brak zadaszenia. Do tej strefy zawodnicy nie mogą wcześniej nic zdeponować.  Cały pozostawiony tutaj sprzęt, razem z rowerami zostanie przewieziony do SZ D.

Etap 4 – Kajak (17 km)
Pierwszy odcinek etapu pokonywany po jeziorze z jednym PK do zdobycia. Następnie spływ spokojną i łatwą rzeką, aż do morskiego brzegu. Na koniec nawrotka i zadanie specjalne (most linowy). Kapoki i wiosła zapewnione.

Strefa Zmian C
Strefa zlokalizowana przy brzegu rzeki. Zespoły odstawiają kajaki na wyznaczone miejsce i po wykonaniu linowego zadania specjalnego rozpoczynają etap 5. Do tej Strefy zawodnicy mogą wcześniej zdeponować swój sprzęt (torby/plecaki/skrzynie max. 2 x 50 l / zespół).

Etap 5 – Treking (14 km)
Etap w wymagającym terenie pasa nadmorskiego. Nawigacyjnie umiarkowanie wymagający.

Strefa Zmian D
Zawodnicy po przybyciu do tej strefy, otrzymują mapy potrzebne do pokonania etapu 6. Strefa niezadaszona. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować ani nic po sobie zostawić. Na czas pokonywania etapu BnO można zostawić zbędny balast. Po etapie 6 kontynuacja rajdu na rowerach – etap 7.

Etap 6 – BnO 1 (5,5 km)
Bieg na Orientację. Wymagający nawigacyjnie etap w większości w terenie leśnym. Na czas pokonywania etapu zawodnicy zostawiają rowery pod opieką organizatorów.

Etap 7 – MTB 3 (21 km)
Etap rowerowy przebiegający częściowo przez tereny leśne i miejski. Umiarkowanie wymagający nawigacyjnie.

Limit czasu: 14h

Rajd wspierają